Giresun, Görele, Daylı Köyü - Özlemin Bittiği Yerdesiniz... Anasayfa    |    İletişim
Daylı Köyü
Anasayfa | Haber Ara | Chat | Foto Galeri | Videolar | Anketler | Z.Defteri | Sitene Ekle |

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

DÖVİZ

  Döviz Alış Satış
  Dolar 16.6614 16.6914
  Euro 12.1962 12.2770

HAVA DURUMU

Yerel Tatlar Festivali

Okunma  Yazar : Seyit Cındık
Yorumlar  Yorum Sayısı : 0
Okunma  Okunma : 1505
Tarih  Tarih : 29 Haziran 2010, 19:17

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

12 Haziran 2010 Cumartesi günü eski galata köprüsün de ,Beyoğlu belediyesinin organize ettiği Yerel Tatlar Festivali umduğumdan daha renkli ve güzel di.
Daylı Köyü Derneği olarak daha öncesinden hazırlıklı olmamıza rağmen böyle bir organizasyonda bulunmak,bize ayrılmış olan stand'ı hazırlamak ve yöresel objelerle doldurmak pek de kolay değilmiş anlaşılan.Başkan Coşkun YILMAZ (ve Ailesine)ve Turgut GÖKÇE kardeşime de buradan izninizle teşekkürlerimi iletmeme müsaade edin lütfen.Çünkü eksik yanlarımıza rağmen işlerini bırakıp bu işle uzun zaman mesai harcadılar.
Cumartesi günü ,güzel ve güneşli,akşam saatlerinde ise ılık bir yaz akşamı insanların cıvıl cıvıl kaynaştğı bir gündü.Alanın sag tarafından gözlemeci hanımlarla başlayan sırayı bizim Avcı Kardeşlerin Dondurma tezgahı öyle bir tamamladı ki ,o meşhur dondurmadan yemeyen kalmamış olsa gerek,seyri bile çok güzeldi.Giresun köşesi ve resimleri de albenili durdu kanımca.Giresun Standını bir kaç görevli ile beraber benim de yardımımla hazırladık.Ancak benim için bir sürpriz vardı sonradan öğrendiğim.Meğer ortalarda çıtı pıtı gezen,bonundaki fotoğraf makinası ile fotoğraflar çeken Hanım kızımız Emekli Öğretmen Avni BEKTAŞ abimizin kızıymış.Çok mutlu oldum tanıştık.Öğretmenlik yapıyormuş Beyoğlu bölgesin de ,kendisine başarılaer dilerim. Diğer organizasyonlar da da görürüz inşallah.
Gelelim bizim tarafa.Ellerine sağlık Hanım yengenin.Öylesine güzel hazırlamıştı ki tatlıları,yemekleri ,Coşkun Başkanla benim hazırladığım Standı bile gölge de bıraktı...
Peşinden (Dr.Mustafa kardeşimizin eşi)Sadiye bacımızın mısır ekmeği mis gibi koktu ortalıkta,yetiştirmek için süper çalıştılar.Halk ta çok sev di hatta saat 11,30 olmuştu hala insanlar mısır ekmeği yokmu diye soruyorlardı.Tabii yanın da bizim Hatice ZOR hoca ile Kızlarımız Neslihan YILMAZ,Tuğba ve Esra ÖZER'ın hakkını yemeyelim.Saatler ce insanlara bir şeyler sunabilmek için Hele "Nardek" yetiştirebilmek için hayli ter döktüler,kendilerine özellikle teşekkür ederim.
Sağ ve solumuzda ki standlarda Dernekler birliği,Kuşçulu Köyü ve yine Avcı Oğlu Hüseyin'ın ikinci dondurma tezgahı vardı ve ayrı bir zenginlik kattı ortama Üstad.Mehmet Sırrı ÖZTÜRK 'ün kemençesiyle.
Bizler de; Yönetici-Organizatör olarak bazı eksiklerimizi gördük test etme fırsatımız oldu.Bazı larından daha iyi olmak yetmiyor dostlar,
hep daha iyi olmak zorunda olduğumuzu anladım.
Stand açanlarla,müzik yapanlar,seyircileriyla bir festival geride kaldı,ancak yöre de yakın olmalarına rağmen bizim yöre den fazla katılımın olmadığı açıktı.yine de Giresun'umuzun her yöresinden insanların olabildiğince katıldığı gece,oldukça iyiy di.
Başka organizasyonlarda tekrar buluşmak üzere...
Saygı ve sevgilerimle
Seyit CINDIK
14/06/2010
Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Bu Yazarın Önceki Yazıları

Son Haberler

DUYURU

YENİ YIL01 Ocak 2014

ANKET

Dernek Çalışmalarımızı Nasıl Buluyorsunuz?

Tüm Anketler

TAKVİM

SAYAÇ

ÖNEMLİ LİNKLER

SAYAÇ

daylikoyu.org.tr © 2007 - 2012 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Köşe yazılarından yazarları, yorumlardan yorumu yazan şahıslar sorumludur. Daylikoyu.Org.Tr sorumlu tutulamaz.
Web: www.daylikoyu.org.tr | E-Mail: info@daylikoyu.org.tr
Altyapı: Mydesign | Tasarım: