BEYOĞLU BELEDİYE BAŞKANI MİSBAH DEMİRCAN KÖYÜMÜZ DE

Açıklama: Görelemize ,Kemençe festivali dolayısıyla ziyarete gelen Beyoğlu Belediye Başkanı Misbah Demircan'ı ve arkadaşlarını köyümüzde misafir ederek ;çok güzel bir sosyal paylaşıma imza attık.
Kategori: Kültür-Sanat
Eklenme Tarihi: 21 Temmuz 2011
Geçerli Tarih: 30 Haziran 2022, 21:39
Site: Daylı Köyü
URL: http://www.daylikoyu.org.tr/haber_detay.asp?haberID=95


Bu yıl da geçen seneler de olduğu gibi İstanbul da ,Beyoğlu İlçesinin katkılarıyla yapılan Yerel tatlar festivaline Giresun ve İlçeleri adına katılan ,stand açan dernekler den biri de Daylı Köyümüzün derneğiydi.İki yıl dır Köyümüzün adına stand açarak köyümüzü ,yöremizi tanıtmaya çalıştık.
Bu yıl da festival de Beyoğlu Belediye Başkanın dan;Kemençe festivaline katılması için konuşuldu ve söz alınmıştı.
Dernekler birliği Başkanı Birol Kardaş ve Derneğimizin Yönetiminin  organize olması ile Köyümüzde Muhtarımız Hüseyin Bektaş,Dernek Başkanı Hasan Namazcı nın da Köydeki organizasyona katılması ziyareti daha da güzel bir boyuta taşıyarak,Köyümüzdeki ziyaret gerçekleşti.
Beyolu Belediyesi Başkanı MisbahDemircan,Dernekler Birliği Başkanı Birol Kardaş,İstanbul daki Daylı Köyü Derneği Başkanımız Sn.Coşkun Yılmaz ile Muhtarımız Hüseyin Bektaş, Dernek Başkanımız Hasan Namazcı ve köyümüzün hane halkına kadar herkesin memnuniyet ve ilgiyle organizasyona katılması,Sosyal paylaşımın;İnsanlar arasında iletişimin,toplumların tanışıp kaynaşmasında ne kadar önemli bir yansıması olduğunu ve önemini bir kez daha ortaya koydu.
Köy meydanında ikramların yapıldığı,hoş sohbetlerin ,tanışmaların yapıldığı güzel bir gün yaşan dı.
Ülkemizin kanayan yarası olan terör ,O gün bir kez daha Giresun lu bir evladımızın Şehit oluşunu ve cenazesinin üzüntüsünü yaşattı hepimize.Şehit cenazesi dolayısıyla ertelenen kemençe festivali eğlencelerinin bir bölümü de isabetli bir karar dı.Bu vesile ile tüm şehitlerimizi bir kez daha minnet ve şükranla anıyoruz.
Herkesin memnun ayrıldığı ziyaret saatleri katılanların;Bundan sonraki süreçte, bu tür toplantıların tekrarının yapılmaya çalışılması, toplum sağlığı,iletişim ve gelecek kuşaklara örnek olması açısından daima birleştirici,kaynaştırıcı olacağı  dilekleri ile sona erdi.
Biz,İstanbul da ki Daylı Köyü Derneği olarak uzak,yakın katılan ve emeği geçen herkese tekrar teşekkür ediyoruz.
Gelecek te daha güzel ve sağlıklı günler de buluşmak üzere.
Genel Sekrt.
Seyit CINDIK